Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest główne zastosowanie słupów i bram sygnalizacyjnych

Duża część kierowców wcale się nie zastanawia nad tym, co składa się na infrastrukturę dróg i ulic, po jakich codziennie jeżdżą. Owszem, oczywiście zauważają znaki czy światła, lecz już na czym są one zamocowane to już nie. A przecież takie wyposażenie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, bowiem jest dzięki temu możliwość sprawnego sterowania ruchem. Zwłaszcza dotyczy to sygnalizacji świetlnej, która z reguły pracuje przez całą dobę, i niejednokrotnie obsługuje kilka pasów. Sterowanie świeceniem świateł odbywa się przy pomocy nowoczesnych algorytmów, natomiast nie mniej ważne jest to, jak zamontuje się je fizycznie. Przecież takie światła mogą nawet ważyć do kilkunastu kilo, a są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym naprawdę mocne podmuchy wiatru. I to mocowanie musi zostać zrobione na tyle solidnie, żeby nawet przy silnych wichurach nic się nie oderwało. Dlatego też słupy sygnalizacyjne dedykowane do takich celów projektuje się odpowiednio, tak aby tę funkcjonalność, a jednocześnie bezpieczeństwo zagwarantować.

Takie słupy w zależności od miejsca ustawienia będą miały różny wygląd. Jeśli światła mają obsługiwać drogę o niewielkim ruchu, to w zupełności wystarczy ich zamocowanie na pionowym stojaku. Czasami z uwagi na miejsce nie będzie takiej możliwości, i wówczas można zastosować wersję z poziomym wysięgnikiem. Takie rozwiązanie sprawdza się też dobrze w przypadku, gdy jezdnia posiadać będzie więcej niż jeden pas. Wysięgniki mogą być skierowane pod skosem lekko do góry, albo też całkiem w poziomie. Niejednokrotnie na takich słupach są montowane dodatkowe elementy, przykładowo czujniki ruchu, kamery czy nawet najzwyklejsze drogowe znaki. Przy naprawdę szerokich ulicach wartym rozważenia pomysłem są chociażby bramy sygnalizacyjne. Z uwagi na to że składają się one z dwóch słupów w pionie i rozciągniętej między nimi poziomej poprzeczki, to zapewniają znacznie lepsze parametry związane z wytrzymałością. Takie elementy produkowane są przeważnie ze stali o dobrej jakości, i dodatkowo zabezpieczone przed działaniem korozji.

+Tekst Sponsorowany+

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.